`
   

  Menu

 

  PROMIENNIKI, PROMIENNIK, PODCZERWIENI, GAZOWE

ogrzewanie promiennikowe

Gazowe promienniki podczerwieni to urządzenia, których zasada działania oparta jest o bezpośrednie przenoszenie ciepła przez promieniowanie podczerwone. Dzięki zasilaniu gazowym są to najtańszymi w eksploatacji urządzeniami tego typu. Stosowane są dwa rodzaje gazowych promienników podczerwieni: promienniki ceramiczne, określane też jako jasne oraz rurowe, określane też jako ciemne lub niskiej intensywności.

Zastosowanie promienników gazowych pozwala radykalnie zmniejszyć straty termiczne dzięki obniżeniu temperatury powietrza podlegającego wymianie w obiekcie, jak też dzięki możliwości wydzielenia odrębnych stref grzewczyczych.

Zasada Działania:
Zasada działania promiennika gazowego jest prosta . Promiennik gazowy emituje promieniowanie podczerwone, które bez pośrednictwa powietrza ogrzewa bezpośrednio powierzchnię ciał stałych . Nie emituje promieniowania szkodliwego dla ludzi. Dzięki temu energia cieplna dociera bezpośrednio do celu, a wtórnie powietrze i ściany obiektu są dogrzewane od podłoża, co łącznie składa się na odczuwaną temperaturę w strefie ogrzewanej, wyższą od temperatury powietrza.

Zastosowanie:

Do typowych obszarów zastosowania promienników należą:

Hale przemysłowe
Hale produkcyjne
Hale magazynowe
Hale widowiskowe
Obiekty handlowe
Obiekty sportowe
Bazy transportowe
Stacje obsługi pojazdów
Hangary lotnicze
Remizy strażackie
Kościoły
Fermy i zabudowania rolnicze
Inne obiekty wielkopowierzchniowe
Obiekty półotwarte np.: wiaty


Posiadamy w ofercie promienniki:

• promienniki rurowe
• promienniki ceramiczne
• promienniki PG

 

  JIMwent,  60-410 Poznań ul. Olszyńska 10 |  Tel/fax (0 61) 833 65 24    tel. kom. 0 609  293 502