`
   

  Menu

 

  PROMIENNIKI, PROMIENNIK, RUROWE, GAZOWY, RUROWY

promienniki rurowe

Promiennik rurowy składa się z dwóch zasadniczych elementów: sterownika z palnikiem oraz rury promieniującej osłoniętej reflektorem.

Sterownik wyposażony jest w elektrozawór, palnik, wyłączniki ciśnieniowe, elektroniczny układ sterujący, zapłonnik i inne elementy pozwalające na wytworzenie optymalnej mieszanki gazu z powietrzem i podtrzymanie płomienia ogrzewającego od wewnątrz w tzw. rurę promieniującą.

Aby wydłużyć jej żywotność zastosowano rurę stalową z domieszką tytanu powleczoną warstwą aluminium oraz czarną farbą silikonową. Osłonę rury stanowi reflektor z polerowanego aluminium odbijający promieniowanie cieplne w żądanym kierunku. Rurę promieniującą o długości 6 do 18 m zależności jednak od lokalnych warunków na obiekcie, można dzięki specjalnym złączkom zmontować w promiennik prosty lub w kształcie litery „U”, „L”, lub „S” .

Wyjątkowym rozwiązaniem jest promiennik rurowy dwustopniowy (ETD), który w zależności od potrzeb pracuje pełną mocą lub ogranicza ją do 70% wartości nominalnej. Powyższe rozwiązanie, opatentowane przez Detroit Radiant Products co, pozwala na osiągnięcie oszczędności w kosztach paliwa rzędu 12% w porównaniu z promiennikiem jednostopniowym (ETS).

Oba typy promienników zasilane są gazem ziemnym GZ 50, GZ 41,5, GZ 35 lub propanem. Zakres mocy promieników rurowych mieści się w przedziale od 14,7 kW do 44 kW.

Promienniki rurowe Re-Verber-Ray wyróżnia m.in.:

Przedłużona żywotność i niezawodność urządzeń uzyskana dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak:

komora spalania wykonana ze stopu stali z tytanem,
rura grzewcza powleczona warstwą aluminium i pokryta czarną farbą wytworzoną na bazie odpornego na wysokie temperatury silikonu,
cichy wentylator nadmuchowy pracujący w czystym powietrzu, a nie w spalinach jak to ma miejsce w przypadku wentylatorów wyciągowych.

Wyjątkowo wysoką sprawność cieplną i radiacyjną promienników Re-Verber-Ray uzyskano dzięki zastosowaniu m.in.:

reflektora wykonanego z polerowanego aluminium,
zawirowywacza w końcowym odcinku rury grzewczej,
farby silikonowej wzmacniającej efekt promieniowania.

 

  JIMwent,  60-410 Poznań ul. Olszyńska 10 |  Tel/fax (0 61) 833 65 24    tel. kom. 0 609  293 502