`
   

  Menu

 
  WIRNIKI, WIRNIK, OSIOWE, TYP H

Typ H obejmuje zakres średnic od 200 [mm], aż do 742 [mm].

Podobnie jak wszystkie wirniki, typoszereg H został zaprojektowany w celu uzyskania wysokiej sprawności, niskiego poziomu hałasu, wysokiej odporności na korozję. Solidne, o lekkiej konstrukcji, o mniejszych naprężeniach na elementy nośne , co tym samym wpływa na mniejsze zużycie silnika

Cechy konstrukcyjne:
dwa rodzaje łopatek o profilu aerodynamicznym
elestyczny system pozwala na wybór wśród pięciu rozmiarów piasty oraz pięciu kątów nachylenia łopatki
Piasty w wersji 6 i 8 - łopatkowej dostępne również w wersji z tworzywa sztucznego.
Profile łopatek 2H i 3H dostępne dla sześciu standardowych ustawień kąta nachylenia: 25°, 30°, 35°, 40°, 45° i 50°. Typ 6H dostępny dla siedmiu ustawień kąta nachylenia łopatek z zakresu od 15° do 45° z przyrostem co 5°.
Pięć materiałów wykorzystywanych do produkcji łopatek pozwala na dopasowanie się do zastosowań wymagających pracy przy różnej prędkości obrotowej i dla różnych temperatur otoczenia. PPG.PAG.PAGAS, PAGST i AL.
elementy piast są wytwarzane standardowo poprzez odlewanie pod ciśnieniem stopu siluminu (EN AC-Al Si12Cu1(Fe)). Piasty 6 i 8 - łopatkowe dostępne są również w wersji z polipropylenu wzmocnionego włóknem szklanym (PPG).

Zastosowanie:
Typ H pokrywa zakres mniejszych średnic produktów Kompaktowa i zwarta konstrukcja wirnika pozwala na zastosowanie w różnorodnych wymagających transportu powietrza aplikacji.

Przy chłodzeniu silników i sprężarek omawiany typoszereg wirników pozwala na elastyczne dopasowanie się do wszystkich kryteriów konstrukcyjnych, szczególnie tych, które dotyczą dopuszczalnych wartości poziomu hałasu.

Typ H znajduje także zastosowanie w wentylacji rolniczej gdzie wymagane są wysokie parametry wydajnościowe przy niskich wartościach sprężu statycznego.

W chłodnictwie ten typ wirników często używany jest w parowaczach oraz "mniejszych" skraplaczach.

  JIMwent,  60-410 Poznań ul. Olszyńska 10 |  Tel/fax (0 61) 833 65 24    tel. kom. 0 609  293 502